+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11214 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Hitem rejsy nad Rospudę

>

Sprzyjająca aura sprawiła, że Żegluga Augustowska rozpoczyna sezon. Tegorocznym hitem będą rejsy po jeziorze Rospuda. Zainteresowanie nimi jest większe niż wycieczkami śladami Papieża Jana Pawła II do Studzienicznej.

Rejsy w kierunku cennej przyrodniczo Rospudy to patent Żeglugi Augustowskiej na turystów. Podróżnym proponuje się rejs rzeką Nettą, jeziorem Necko do jeziora Rospuda, gdzie wpływa doń rzeka Rospuda. Specjalną atrakcją - o czym można przeczytać na stronie internetowej żeglugi, jest "wyjście pasażerów po tratwie zacumowanej na trzęsawisku - przyrodniczym unikacie tworzącym Dolinę Rospudy najsłynniejszą dolinę 2007 roku".

- Rozgłos wokół budowy obwodnicy na przyrodniczo cennych terenach przyniósł nam wymierne korzyści. Medialny szum wokół Doliny Rospudy napędza nam klientów. Telefonów z prośbą o rezerwację mamy o 30 proc. więcej niż rok temu, a to dopiero początek sezonu - przyznaje Sławomir Aleksandrowicz, dyrektor Żeglugi Augustowskiej. - Jako pierwsi w rejs wyruszą już w sobotę turyści z Gdańska, statkiem Sajno dotrą nad jezioro Rospuda. W ich ślady podążą kolejni turyści, także z zagranicy.

Bo chętnych na odwiedzenie unikatowych zakątków jest więcej niż tych, którzy chcą uczestniczyć w rejsie do Studzienicznej, gdzie osiem lat temu zawitał papież Jan Paweł II. Czy zatem skoro Rospuda tak przyciąga turystów, Aleksandrowicz nie boi się, że kiedy rozpocznie się budowa niszczącej ją obwodnicy przestaną do Augustowa przyjeżdżać?

- Ależ skąd. Budowa w żegludze nie przeszkadza - zapewnia dyrektor.

Augustowskie statki będą pływały do końca września. Podobnie jak rok temu na szlak wodny wyruszą: "Serwy", "Sajno" oraz "Perkoz" który przechodzi właśnie gruntowny remont. Za dwugodzinny rejs "Ekspres na Rospudę" trzeba zapłacić 15 zł (kwiecień, maj, czerwiec i wrzesień) i 25 zł (lipiec, sierpień).

Na góre strony