+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11214 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Świat oczami podróżników

>

III Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze "Na Rozdrożach"

Wystawa fotografii z różnych stron świata, spotkania z podróżnikami i geografami - to tylko niektóre atrakcje festiwalu, który rozpoczyna się dziś w Instytucie Geografii Akademii Świętokrzyskiej.

To już trzecia edycja Festiwalu Podróżniczego, zorganizowana przez studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Turystyki "Bez Nazwy" działającego przy Instytucie Geografii. - Nasi studenci mają wspaniałą okazję poznać regiony nawet bardzo trudno dostępne dla przeciętnego podróżnika. Poza tym chyba nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu z podróżnikami i możliwości uzyskiwania od nich odpowiedzi na nurtujące nas pytania - mówi dr Artur Zieliński, opiekun koła.

W tym roku impreza zapowiada się ciekawie. - Przez dwa dni odbędziemy swoistą podróż do wielu zakątków świata. Poznamy między innymi Islandię, Maroko, Czeczenię, zobaczymy oblicze zmian Ziemi Świętej i Indii. Poznamy także wspaniałą wielokulturowość mieszkańców w Bośni i Hercegowiny, w której jeszcze nie tak dawno przecież toczyła się wstrząsająca światem wojna - wylicza Ewa Tumidaj, przewodniczącą komitetu organizacyjnego festiwalu.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Piotr Morawski, znany alpinista, zdobywca jednej z najbardziej niebezpiecznych gór na świecie Pik Pobiedy oraz uczestnik wyprawy na K2. Studenci przygotowali też wystawę fotografii z różnych zakątków świata. Podczas festiwalu kupić będzie można mapy i przewodniki turystyczne oraz wziąć udział w konkursie podróżniczym, a nawet wygrać kurs językowy.



Początek festiwalowych spotkań we wtorek i środę od godz. 13. Wszystkie prelekcje odbywać się będą w Instytucie Geografii Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, ul. Świętokrzyska 15, w sali 347. Wstęp wolny. Szczegółowy program III Festiwalu "Na Rozdrożach'' oraz dodatkowe informacje znaleźć można na stronie: www.beznazwy.xa.pl.
Na góre strony