+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11214 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Czekają na mróz i zimę

>

Piękną mamy wiosnę tej zimy – żartują sobie górale, choć większości z nich wcale nie do śmiechu. Bo niestety, na Podtatrzu ludzie żyją głównie z mrozu i śniegu. A tu choć prawie połowa stycznia ani razu porządnie nie zakurzyło, czy przymroziło. Z anomalii pogodowych cieszą się ci, którzy nie lubią śliskich chodników i zimy. Reszta narzeka. Bo już teraz wiadomo, że sezon zimowy w tym roku obfity w zyski nie będzie. Działa niewiele wyciągów, a turyści masowo odwołują rezerwacje.
– Straty na pewno będą – potwierdza Katarzyna Strama ze Szkoły Narciarskiej „Nosal”. – W ubiegłym roku sezon narciarski zaczęliśmy pod koniec listopada. W tym roku o miesiąc później. Zresztą proszę popatrzeć: na razie udało się nam uruchomić te mniejsze wyciągi, na głównej trasie na Nosalu wciąż nie ma śniegu.
Nawet wysoko w Tatrach śniegu nie jest dużo.
– Działa od niedawna kolej w Kotle Gąsienicowym – mówi Paweł Murzyn, dyrektor ds. technicznych Polskich Kolei Linowych. – Ale to w dużej części zasługa wiatru, który nawiewa z Tatr śnieg do kotła. Dzięki temu warunki są znośne i wyciąg w ogóle mógł zacząć działać. Stoi natomiast Goryczkowa, gdzie śniegu jest stanowczo za mało.
Właściciele wyciągów narciarskich dzięki nowoczesnej technice uniezależnili się już od opadów śniegu. Niestety, wciąż są bezradni przy dodatnich temperaturach.
– Mamy kilkanaście armatek śnieżnych – wylicza Łukasz Chmielowski ze stacji narciarskiej na Harendzie. – Ale do śnieżenia potrzebujemy mrozu. Więc jak tylko temperatura spadnie choć kilka kresek poniżej zera od razu ruszamy do działania. Dzięki temu można u nas w ogóle jeździć na nartach.
Niestety, synoptycy zimę zapowiadają najwcześniej za dwa tygodnie.

źródło: Przemysław Bolechowski

Na góre strony