+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11214 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Turystyczno - gastronomiczno-sportowo-benedyktyńskie ożywianie Wisły

>

Śniadanie na barce, obiad na galarze, później rejs Wisłą do Tyńca i kolacja w opactwie benedyktynów. Swój pomysł na ożywienie rzeki proponuje grupa Wisła dla Krakowa.

- Chcemy zdynamizować działania miasta w sprawie ożywienia bulwarów wiślanych. Jak na razie niewiele w tym kierunku zrobiono - mówi Zygmunt Kruczek, współtwórca zakrojonego na szeroką skalę projektu "Turystyka - wspólna sprawa". Przypomina deklaracje miejskich urzędników, którzy zapowiadali na jesień ubiegłego roku instalację nad Wisłą plenerowego kina letniego na olbrzymiej barce na 500 osób. Miały być kolejne restauracje i kawiarnie na coraz liczniejszych barkach, wypożyczalnia leżaków, plażowe programy artystyczne.

Rzeczywistość zweryfikowała plany. - Kino letnie nie wypaliło, bo mieliśmy problem z barką, a o innych pomysłach dopiero myślimy - przyznaje Katarzyna Gądek, szefowa Wydziału Promocji UMK. I dodaje, że władze Krakowa z utęsknieniem czekają na każdą nową ideę wykorzystania rzecznego potencjału.

- Mamy właśnie taki projekt. Zebraliśmy wszystkich zainteresowanych i stworzyliśmy grupę partnerską. Nazwa "Wisła dla Krakowa" mówi sama za siebie - przybliża szczegóły porozumienia Zygmunt Kruczek. W skład grupy weszli właściciele wszystkich zacumowanych na krakowskim odcinku Wisły barek i galarów, agencja turystyczna Goliat Tour, klub żeglarski Horn, Żegluga Krakowska, przystań dla rekreacyjnego sprzętu pływającego firmy Przewłocki i Spółka oraz klub sportowy SKS Nadwiślan. Ofertę skierowano również do stojących nad Wisłą hoteli: Sheraton i Qubus. Największą niespodzianką jest udział w projekcie ojców benedyktynów z Tyńca, którzy wnoszą doń swą restaurację, wytwórnię pamiątek, miejsce do kontemplacji, centrum turystyczne, a w przyszłości hotel.

- Chcemy, aby te wszystkie atrakcje zyskały wspólną promocję, foldery, system sprzedaży biletów. Taka integracja będzie doskonałym początkiem ożywienia w przyszłości bulwarów: Czerwieńskiego, Inflanckiego i Kurlandzkiego - uważa Tomasz Szypuła, PR menedżer projektu.

Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta Krakowa do spraw turystyki, chwali pomysł: - Czytałam wstępny plan działań i bardzo mi się spodobał. Spodziewam się, że miasto będzie ściśle współpracować z członkami Wisły dla Krakowa - mówi "Gazecie".

Przedsiębiorcy z grupy liczą, że przy współpracy z miastem uda się stworzyć z wiślanych bulwarów "nowy produkt turystyczny, który będzie alternatywą dla przepełnionego już Rynku Głównego". Całość projektu finansuje Europejski Fundusz Społeczny.

Dziś na pokładzie statku "Aquarius" uczestnicy projektu spotkają się z przedstawicielami władz Krakowa. Podpisane zostanie porozumienie o współpracy.

Na góre strony