+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11214 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Żubry przyciągają tłumy turystów

>

Cztery tysiące osób odwiedziło już zagrodę żubrów w Jankowicach koło Pszczyny.

Pszczyńskie żubry wyszły z ukrycia 10 października. Już następnego dnia pojawili się pierwsi zwiedzający. - Tłumy ludzi ściągają do zagrody. Uczniowie i turyści zagraniczni - w tygodniu, rodziny - w każdy weekend. Terminy szkolne są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, ponieważ wszyscy chcą korzystać z sali multimedialnej, która powstała w dawnej leśniczówce - mówi Piotr Tetla, nadleśniczy z Kobióra.

Zagroda "Pszczyńskie żubry" jest pierwszym w Polsce południowej Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej. Jego budowa trwała trzy lata. Sąsiaduje z zamkniętym rezerwatem, który od końca drugiej wojny światowej nigdy nie był udostępniany zwiedzającym. Obawiano się, że przypadkowe osoby mogą przywlec choroby, które wytrzebiłyby unikatowe stado żubrów z tzw. linii pszczyńskiej. Leśnicy twierdzą, że w tej kwestii nic się zmieniło, dlatego powstała zagroda.

W Jankowicach turyści mogą oglądać siedem żubrów wybranych spośród 40, które zamieszkują tamtejsze lasy. Najstarszy Plawiant ma osiem lat, najmłodszy jest jeszcze cielakiem. Żubry przebywają na 10 ha łąk i lasów. Zagroda jest otwarta codziennie z wyjątkiem poniedziałków. - Wszyscy muszą mieć jeden dzień na odpoczynek - dodaje Tetla. Nie wprowadzono jeszcze żadnych opłat.

W najbliższym czasie nadleśnictwo planuje dodatkowe inwestycje na terenie zagrody. Powstanie kolejna wiata, gdzie będzie można prowadzić lekcje lub odpocząć. - Planujemy ją wybudować w najdalszym punkcie zagrody, głęboko w lesie - mówi nadleśniczy.

Trwają także przygotowania związane z założeniem ogrodu dendrologicznego. Dla niepełnosprawnych zostanie dostosowana dwukilometrowa ścieżka dydaktyczna wokół zagrody. Wszystko to pochłonie ok. pół miliona złotych.

Na góre strony