+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11214 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Jak w podróż, to tylko po Śląsku

>

Śląsk to wyjątkowa atrakcja. Trzeba zrobić wszystko, by przyjeżdżali do nas turyści - twierdzą urzędnicy marszałka. Właśnie wydali pierwszy przewodnik turystyczny po regionie i zapowiedzieli zmiany w śląskim portalu.

W portalu www.gosilesia.pl można znaleźć informacje m.in. o bazie noclegowej, zabytkach, przejściach granicznych czy trasach narciarskich. - Są to jednak informacje niepełne. Chcemy, by portal został uzupełniony i był na bieżąco aktualizowany przez pracowników terenowych biur informacji turystycznej. Z czasem też sami internauci będą mogli wpisywać informacje przydatne turystom - tłumaczy Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Wczoraj w Katowicach zaprezentowano też nowy, wyjątkowo bogaty przewodnik po regionie. Zawiera dwie szczegółowe mapy i sto stron z informacjami. Przewodnik podzielono na cztery kolorowe części. Barwy zaczerpnięto z logo Śląska. I tak żółty oznacza sanktuaria i miejsca kultu, zielony - turystykę aktywną, niebieski - kulturę, a czarny - szlak zabytków techniki. Jest też część poświęcona atrakcjom przyrodniczym i krajoznawczym.

Tomasz Stemplewski, szef wydziału promocji regionu w Urzędzie Marszałkowskim, zapowiada, że wszyscy ludzie związani z turystyką w województwie przejdą specjalne szkolenia. - Chcemy, by turyści byli lepiej informowani o atrakcjach. By sołtys wsi gdzieś na Jurze lub w górskiej wsi potrafił doradzić gościowi, co zwiedzić - zapowiada Stemplewski.

Przedstawiciele Śląskiej Organizacji Turystycznej zapowiadają, że przewodnik w wersji książkowej i multimedialnej będą promować na targach turystycznych i przy okazji wielkich imprez, np. w Spodku czy na Stadionie Śląskim. Można go będzie kupić w punktach informacji turystycznej i w księgarniach.


 

Na góre strony