+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11214 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Przegląd polskich ośrodków narciarskich.

>
Pragniemy przybliżyć Państwo polskie stacje narciarskie. W ostatnich latach w wielu miejscowościach poczyniono duże inwestycje, ciągle powstają nowe wyciągi, przybywa miejsc noclegowych i aktywnego wypoczynku. Instalacje naśnieżania powodują, że brak śniegu, główny mankament polskich gór, nie jest już tak dużym problemem. Prosimy o przysyłanie nam swoich opinii o polskich ośrodkach. Ich lista będzie sukcesywnie poszerzana.

Województwo dolnośląskie


Karpacz - proponuje narciarzom w tym sezonie 23 dobrze utrzymane trasy, z których większość jest sztucznie dośnieżana i oświetlona. W mieście działa 28 wyciągów, w tym 2 krzesełkowe i 19 orczykowych. Najpopularniejszym terenem narciarskim jest Kopa.
 

Szklarska Poręba - jest największą stacją klimatyczną Sudetów. W mieście i okolicach działają 23 wyciągi, z czego 9 to orczykowe, a 1 kolej krzesełkowa na Szrenicę. Narciarze mogą wybierać spośród 26 tras o różnym stopniu trudności, z czego aż 20 jest oświetlona. W Szklarskiej istnieją chyba najlepsze warunki w Polsce do uprawiania narciarstwa biegowego.


Zieleniec – to mała miejscowość leżąca niedaleko Dusznik Zdroju. Specyficzny klimat sprawia ze śnieg leży tu nawet do maja. W Zieleńcu działa 20 wyciągów, z czego połowa to orczyki. Dla narciarzy przygotowano 20 tras o różnym stopniu trudności (5 z nich jest naśnieżanych a 13 oświetlonych). W miejscowości nie kłopotu z wypożyczenie czy serwisem sprzętu.


Województwo małopolskie



Białka Tatrzańska W ostatnim czasie Białka Tatrzańska stała się jednym z najbardziej znanych i lubianych ośrodków narciarskich w Polsce. Miejscowe stoki są łagodne, trasy dość szerokie i dobrze utrzymane.
Odpoczywający mają do dyspozycji 18 wyciągów, w tym 2 krzesełkowe, 3 i 4 osobowe, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Przepustowość wszystkich wyciągów w to ok. 15 000 osób na godzinę, natomiast długość wszystkich tras zjazdowych to ponad 15 km. Stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlone. Nie ma kłopotu z wypożyczenie sprzętu narciarskiego.


Bukowina Tatrzańska Drugim bardzo popularnym ośrodkiem narciarskim Małopolski staje się Bukowina Tatrzańska. Na nartach można jeździć w zasadzie w całej miejscowości. W Bukowinie działają 22 wyciągi, prawie wszystkie trasy są oświetlone i często zdarza się, że działają aż do północy. Na Wierchu Olczańskim ruszy nowy dwuosobowy wyciąg krzesełkowy długości 350 m. pozostałe wyciągi to orczyki. Trasy na ogół łatwe, połowa z nich jest sztucznie naśnieżana.

Kluszkowce – ośrodek narciarski zlokalizowana na stoku góry Wdżar, gdzie niedawno wybudowano 4 wyciągi (3 orczyki i 1 krzesełkowy). Dla narciarzy przygotowano 5 tras z czego 4 są oświetlone i sztucznie ośnieżone.


Krynica – w mieście działa 16 wyciągów, w tym kolejka gondolowa na Jaworzynę. Dla narciarzy przygotowano 19 zróżnicowanych tras, z czego 6 jest dośnieżanych a 8 oświetlonych. Po nartach w mieście czekają liczne atrakcje: kryte baseny z saunami, solaria, masaże, kąpiele mineralne, tor saneczkowy, lodowisko.


Zakopane Zakopane to największy w Polsce ośrodek turystyki górskiej i sportów zimowych. W mieście działa 50 wyciągów, w tym 14 orczyków, 6 krzesełkowych, kolej linowa na Kasprowy Wierch i kolejka na Gubałówkę. Dla narciarzy przygotowano 53 trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, z czego 23 są zaśnieżane a 36 sztucznie oświetlane. W Zakopanem znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, na każdym niemal stoku narciarskim swoje usługi oferują instruktorzy narciarstwa.



Województwo podkarpackie


Lesko- to drugi duży ośrodek narciarski w Bieszczadach. Dla narciarzy przygotowano 3 wyciągi ( 1 orczykowy i 2 talerzykowe. Zjeżdżać można po 5 trasach, 3 z nich są dośnieżane a 2 oświetlone.
 

Ustrzyki Dolne mają w Bieszczadach najlepiej rozwiniętą bazę narciarską: dziewięć wyciągów z licznymi trasami o zróżnicowanym stopniu trudności. Narciarze mają do wyboru 14 tras, z czego 5 ma system naśnieżania, a 7 jest oświetlonych.

Województwo śląskie
 

Korbielów to największa stacja narciarska w Beskidzie Żywieckim. W rejonie Pilska panują najlepsze w Beskidach warunki klimatyczne do uprawiania białego szaleństwa. W miejscowości funkcjonuje 11 wyciągów, w tym 7 orczykowych i 1 krzesełkowy.
 

Szczyrk – to stolica narciarstwa Beskidu Śląskiego. W mieście działa 32 wyciągi, w większości orczykowe. Na turystów czeka kilka kilometrów dobrze przygotowanych tras o różnym stopniu trudności. 12 tras jest naśnieżnych, 12 posiada sztuczne oświetlenie. Zmorą Szczyrku w ostatnich latach były płoty, stawiane przez właścicieli terenów, przez które biegły trasy, jednak w tym roku nie powinny się pojawić.
 

Wisła proponuje narciarzom 33 wyciągi, w tym 1 krzesełkowy i 14 orczykowych, dobrze przygotowane trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Ostatnie inwestycje uczyniły z miasta popularne wśród amatorów białego szaleństwa miejsce. spotkań.

Na góre strony