+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11214 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Będzie łatwiej i taniej pływać po jeziorach i rzekach

>

Rozpędu nabierają prace Sejmu nad nowelizacją ustawy o żegludze śródlądowej.

Po wywróceniu do góry nogami całego systemu nakazów i zakazów obowiązujących wypływających jachtami w morze, to kolejna w krótkim czasie rewolucja w polskim żeglarstwie.

Projekt zmian w ustawie przeszedł już (bez poprawek) przez sejmową Komisję Infrastruktury. Co się zmieni? Zniesione zostaną obowiązkowe przeglądy techniczne, nie będzie przymusowej rejestracji jednostek, których długość nie przekracza 7,5 m, a opłaty za rejestrację większych jachtów zmniejszone zostaną z 280 zł do zaledwie 15 zł. Zlikwidowany zostanie zapis, w efekcie którego teoretycznie rejestracji i corocznym przeglądom powinny podlegać... kajaki. Obowiązujące obecnie przepisy są na szczęście na tyle nieprecyzyjne, że nikt nie starał się ich egzekwować.

O liberalizację prawa żeglarze walczą od kilkunastu lat. W poprzedniej kadencji Sejmu zmiany skutecznie powstrzymywał Polski Związek Żeglarski, który pobiera opłaty za przeglądy i rejestrację. Organizacja jest zdominowana przez SLD (prezesem związku jest Wiesław Kaczmarek, minister skarbu w rządzie Leszka Millera).

W tej kadencji SLD też próbował powstrzymać prace nad nowelizacją ustawy. Podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury poseł Sojuszu Stanisław Wziątek (były wojewoda zachodniopomorski) wnioskował o powołanie Podkomisji ds. Żeglarstwa, co spowodowało kolejne opóźnienia we wprowadzeniu zmian.

Nowa ustawa o żegludze śródlądowej idzie w parze z liberalizacją przepisów dotyczących żeglugi po wodach morskich (w tym po Zalewie Szczecińskim). Chodzi o zniesienie przeglądów i długiej listy obowiązkowego wyposażenia. Nakazał to urzędom morskim minister Rafał Wiechecki. Urząd Morski w Gdyni odpowiednie przepisy już zmienił. Obowiązują od 1 maja. Urząd Morski w Szczecinie na razie zmian nie opublikował.

Liberalizacja przepisów dotyczących żeglarstwa ma dla naszego regionu olbrzymie znaczenie. Nie tylko zachęca do rozwoju turystki wodnej, ale otwiera też polskim żeglarzom drogę na Zalew Szczeciński - jeden z najbardziej atrakcyjnych akwenów w Europie.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Szczecin
 
gazeta.pl 
Na góre strony