+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11212 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Dziś Nowy Rok i pada śnieg

>
Miliony Chińczyków ruszyło w rodzinne strony, by w gronie najbliższych powitać Nowy Rok. W tym roku obchody będą nieco skromniejsze, bo tak złych warunków pogodowych jak panujące teraz w Chinach nie było od 100 lat.

 

W ostatnim dniu roku świni ogromna ilość Chińczyków szturmowała pociągi i drogi udając się na najdłuższą w roku przerwę świąteczną. Dla niektórych zabrakło biletów i musieli zrezygnować z powitania roku szczura w rodzinnych stronach.

W ciągu ostatnich trzech tygodni zimowa pogoda zapanowała w niektórych regionach Chin. Przedłużające się i powodujące zniszczenia burze śnieżne zaskoczyły nieprzygotowany na tą okazję rząd i okazały się niespodzianką nawet dla meteorologów.

Anomalia pogodowa trafiła na najgorszy czas dla transportu, bo przy okazji Nowego Roku 200 milionów pracujących w dużych miastach jednocześnie rusza do domów. Władze dokładają starań by pociągi i autobusy wróciły do normalnego funkcjonowania.

Na góre strony