+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11214 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Branżo turystyczna, ucz się języków!

>

Angielski turysta zakwaterował się w pokoju 22. Zachciało mu się pić, więc dzwoni do recepcji i mówi: "Two teas to room two two"*. "Pa ram pam pam..." - odpowiada pracownik polskiego hotelu.Ten stary jak świat dowcip jest jak najbardziej aktualny - znajomość języków obcych w branży turystycznej wciąż jest na niskim poziomie. Mają to zmienić kursy językowe w ramach projektu "Turystyka - wspólna sprawa".

- W branży turystycznej dominuje komunikowanie się na poziomach początkującym i podstawowym. Tylko w hotelach średniej lub wyższej klasy znajomość języków jest na nieco wyższym poziomie - ocenia Piotr Ćwierz z OK Centrum Języków Obcych.

Zagraniczni goście zostawili w ubiegłym roku w Polsce blisko 4 mld dolarów. W 2006 roku nasz kraj odwiedziło ponad 65 mln cudzoziemców, a co trzeci postanowił bliżej poznać nasz kraj i zostać na dłużej niż jeden dzień. Według danych Instytutu Turystyki te liczby będą się systematycznie zwiększać o 4 proc. rocznie. Jednak te szacunki nie uwzględniały jeszcze zbliżających się finałów mistrzostw Europy 2012.

Tymczasem - jak wynika z raportu CBOS dotyczącego znajomości języków obcych (listopad 2006) - ponad połowa mieszkańców naszego kraju nie jest w stanie porozumieć się w języku innym niż polski. Co trzecia osoba deklaruje znajomość jednego języka obcego, co ósma - dwóch, a tylko co 50. - więcej niż trzech.

- Znajomość języków obcych jest niezbędna nie tylko do obsługi klienta zagranicznego, ale także do nawiązywania kontaktów z zagranicznymi partnerami oraz współpracy z nimi. Na Podkarpaciu potrzebny jest nie tylko język angielski, ale także niemiecki oraz rosyjski - mówi Magdalena Olszańska, współwłaścicielka biura turystycznego Motor z Rzeszowa.

Teraz każdy właściciel firmy z branży turystycznej może przeszkolić siebie i swoich pracowników w zakresie posługiwania się językami obcymi: angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim w ramach finansowanego z funduszy unijnych projektu szkoleniowo-doradczego "Turystyka - wspólna sprawa".

Szkolenia są tylko częściowo odpłatne dla uczestników, w większej części ich koszty są pokrywane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Obejmujący 96 godzin kurs kosztuje od 225 zł. W jego ramach każdy uczestnik otrzymuje podręcznik oraz materiały dodatkowe. Zajęcia prowadzone są przez wyselekcjonowanych trenerów, z doświadczeniem zawodowym, a autorski program nauczania został opracowany specjalnie na potrzeby branży turystycznej.

"Turystyka - wspólna sprawa" to pierwszy w Polsce duży projekt szkoleń i doradztwa dla branży turystycznej, przygotowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Korzystają z niego przedsiębiorcy, samorządy lokalne oraz organizacje wspierające rozwój turystyki. Jego celem jest poprawa konkurencyjności branży turystycznej poprzez podniesienie umiejętności zawodowych osób w niej pracujących.

Projekt jest objęty patronatem marszałka województwa podkarpackiego.

Więcej informacji na stronie internetowej www.tws.org.pl lub w Regionalnym Biurze Projektu, tel.: 17 852 06 00 wew. 285, e-mail: jan.solek@tws.org.pl



* Dwie herbaty do pokoju 22

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Na góre strony