+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11212 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Można się kąpać w morzu

>

Wszystkie nadmorskie kąpieliska w województwie zachodniopomorskim zostały dopuszczone do użytku. To oznacza, że od 4 czerwca do końca września można z nich korzystać - informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

W regionie kąpać się można na 39 plażach - od Świnoujścia, przez Międzyzdroje, Kołobrzeg, Mielno, aż po Dąbkowice.

Jak wyjaśnia rzeczniczka szczecińskiej WSSE Renata Opiela, podstawowym kryterium, które inspektorzy biorą pod uwagę, oceniając kąpieliska, jest badanie bakteriologiczne wody. Uwzględnia się także parametry fizykochemiczne i organoleptyczne.

O dopuszczeniu do użytku kąpielisk śródlądowych, których w regionie jest 67, wojewódzki sanepid zdecyduje 18 czerwca.

Przez cały sezon letni służby sanitarne sprawdzają regularnie, czy kąpieliska są bezpieczne dla zdrowia ludzi i czy do wody nie trafiły np. jakieś szkodliwe substancje. W tym celu z każdego akwenu co dwa tygodnie pobierane są próbki wody do badania. Jeżeli ich wynik okaże się negatywny, inspekcja sanitarna może zdecydować o czasowym zamknięciu takiego kąpieliska.

W ubiegłym sezonie w Zachodniopomorskiem sanepid wielokrotnie wprowadzał zakaz kąpieli, zarówno na kąpieliskach morskich, jak i śródlądowych. Służby sanitarne zakazywały kąpieli z powodu wykrycia w wodzie pałeczek salmonelli, bakterii coli (kąpieliska śródlądowe) lub z powodu zakwitu sinic (kąpieliska nadmorskie).

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin
Na góre strony