+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11213 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Klimat i fala uchodźców

>

Zmiany klimatyczne do 2050 roku doprowadzą do wielkiej fali uchodźców. Około miliarda osób może zmienić swe miejsce zamieszkania w związku z brakiem wody i spadkiem plonów w niektórych rejonach świata. Migracje mogą stać się przyczyną nowych wojen - ostrzegają naukowcy.

Opublikowany właśnie raport czołowej organizacji charytatywnej "Christian Aid" postuluje, by kraje, które emitują do atmosfery największą ilość gazów cieplarnianych, wzięły na siebie ciężar pomocy najbiedniejszym, którzy staną się pierwszymi ofiarami ocieplenia klimatu. Jeśli takie działania nie zostaną podjęte - głosi raport - liczba uchodźców może sięgnąć miliarda już w 2050 roku. Zdaniem autorów raportu, jeśli społeczność międzynarodowa nie podejmie odpowiednich działań, fala masowych migracji doprowadzi do eskalacji obecnych konfliktów i stanie się przyczyną nowych.

Według raportu Międzyrządowej Komisji ds. Zmian Klimatycznych ONZ, do końca bieżącego stulecia średnia temperatura na Ziemi może wzrosnąć nawet o 3 stopnie Celsjusza. W 2080 roku nawet 3 miliardy ludzi, 1/3 całkowitej populacji, może zamieszkiwać tereny ubogie w wodę, 600 milionów ludzi może cierpieć z powodu głodu, a 7 milionów osób może odczuwać skutki podniesienia się poziomu oceanów.

interia.pl 

Na góre strony