+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11213 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Wizzair założy nową bazę w Polsce

>

Wizz Air odebrał pierwszy z 32 zamówionych airbusów A320. Węgierska linia w najbliższych tygodniach ogłosi otwarcie nowej bazy w Polsce.

Dziesiąty samolot we flocie Wizz Air jest jednocześnie pierwszym, który firma kupiła bezpośrednio u producenta (dotąd tylko leasingowała samoloty). - To historyczna chwila, która potwierdza szybki rozwój. Jesteśmy dziś największą tanią linią w Europie Środkowej, a kolejne nowe samoloty wzmocnią naszą pozycję - przekonywał we wtorek wieczorem prezes Wizz Air József Váradi tuż przed inauguracyjnym lotem z fabryki Airbusa w Tuluzie do Budapesztu.

A320 jest flagowym produktem Airbusa dla tanich linii (jego bezpośredni konkurent to Boeing 737). Airbus sprzedał dotąd pięć tysięcy tych samolotów 180 liniom i osobom prywatnym. W wersji dla Wizz Air A320 ma 180 foteli w jednej klasie i więcej miejsca na bagaż podręczny niż w poprzednich wersjach. W środku jest też ciszej.

Dla przewoźnika jednak nowa kabina to przede wszystkim oszczędności. - Poprawiliśmy ergonomię, co skraca sprzątanie i czas wsiadania pasażerów. Lżejsza jest konstrukcja samej kabiny, a samolot ma bardziej aerodynamiczny kształt, co obniża zużycie paliwa - opowiada Daniel Carnelly odpowiedzialny za marketing A320.

Zamówione airbusy Wizz Air chce wykorzystać do rozszerzenia rozbudowanej siatki połączeń z Węgier, Polski, Bułgarii, Litwy, Słowenii i Rumunii na 40 kierunków i ponad 70 tras.

- Strategicznym rynkiem jest dla nas Polska. Mamy w niej dziś 15 proc. udziału - w ubiegłym roku przewieźliśmy z Polski 2,1 mln pasażerów, w tym roku planujemy o milion więcej - mówi József Váradi. W Polsce Wizz Air ma dziś trzy bazy: w Warszawie, Gdańsku i - największą - w Katowicach. Jak się dowiedzieliśmy, planuje otwarcie kolejnej. Gdzie? Váradi: - Tego jeszcze nie mogę powiedzieć, ale faktycznie, chcemy nowe maszyny wykorzystać do poszerzenia naszego rynku w Polsce. W najbliższych tygodniach poinformujemy o nowym lotnisku, na którym będą stacjonować nasze samoloty.

Wizz Air w Polsce:

pierwszy start - 19 maja 2004 z Katowic

obsługiwane miasta - Katowice, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław

liczba obsługiwanych kierunków z polskich lotnisk - 29

pracownicy - 240

Źródło: Gazeta Wyborcza
 
gazeta.pl 

 

Na góre strony