+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11212 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Ryanairem z Katowic do USA?

>

Zarząd województwa śląskiego zaproponował firmie Ryanair założenie w Pyrzowicach bazy obsługującej loty do USA

Do tej pory tylko trzy miasta w Polsce - Warszawa, Kraków i Rzeszów - mają bezpośrednie połączenia lotnicze z USA. Kilka dni temu napisaliśmy, że do tej elitarnej stawki chce też dołączyć lotnisko w Pyrzowicach. W miniony wtorek zarząd województwa śląskiego zaproponował firmie Ryanair - największej w Europie taniej linii lotniczej - założenie na naszym lotnisku bazy obsługującej loty transatlantyckie. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, przewoźnik planuje stworzenie w Polsce bazy obsługującej połączenia z USA i szuka właśnie dobrej lokalizacji.

- Baza w Katowicach byłaby korzystna zarówno dla Ryanaira, jak i dla naszego regionu, najbardziej uprzemysłowionego i jednocześnie najdynamiczniej rozwijającego się w Polsce - przekonuje Jarosław Kołodziejczyk, członek zarządu województwa śląskiego. Dodaje, że w promieniu 100 km od Katowic mieszka 9 mln osób - potencjalnych pasażerów linii lotniczych.

W marcu 2008 roku wejdzie w życie porozumienie między USA i Unią Europejską o "otwartym niebie". Od tego dnia narodowi przewoźnicy stracą monopol na połączenia transatlantyckie. Otworzy się szansa na obsługę bezpośrednich połączeń z USA dla prywatnych przewoźników oraz regionalnych portów, takich jak Pyrzowice. -Trzeba kuć żelazo póki gorące, bo o loty za Atlantyk starają się też inni. Musimy wykorzystać wszystkie nasze atuty - przekonuje Kołodziejczyk. Zdaniem Michaela O'Leary'ego, szefa Ryanaira, jego firma może zacząć latać nad Atlantykiem dopiero od 2009-2010 roku. Tyle czasu potrzebuje na zakup odpowiednich samolotów. Niewykluczone też, że do obsługi lotów transatlantyckich O'Leary stworzy nową spółkę, niezwiązaną w ogóle z Ryanairem.

Trwają też negocjacje z LOT-em w sprawie połączeń do USA. Kołodziejczyk spotkał się w środę z Piotrem Siennickim, nowym prezesem LOT-u. Przekonywał go do naszej oferty. Nasz narodowy przewoźnik ma wątpliwości, czy połączenie Katowic z Nowym Jorkiem czy Chicago będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem pasażerów. - Jestem gotów się o to założyć - mówi Kołodziejczyk.
Na góre strony